Kezdőlap Mérkőzés elemzések UEFA Bajnokok Ligája, Olympiakosz – Porto, 2020.12.09. – 21:00

UEFA Bajnokok Ligája, Olympiakosz – Porto, 2020.12.09. – 21:00

556
0

OLYMPIAKOSZ – PORTO

2020.12.09. 21:00, UEFA Bajnokok Ligája – C csoport, 6. forduló

MÉRKŐZÉS INFORMÁCIÓK

Helyszín:Az összecsapásnak a Karaiszkákisz Stadion ad otthont, amelynek a befogadóképessége eléri a 32 115 főt, azonban ma a járványhelyzet miatt a hazai csapat nem élvezheti a szurkolói többség támogatását, ugyanis zártkapuk mögött kerül megrendezésre a mérkőzés.
Távolság: A vendégeknek egy 2780 km-es utat kellett megtenniük a Portótól Pireasig, amely utazás repülővel körülbelül 3 óra 40 percnyi időt vett igénybe.
Várható időjárás:A megmérettetés idejére Pireas területén a hőmérséklet 17°C-ot, 75%-os páratartalmat, mérsékelten szeles és csapadékos időt jósolnak.
Játékvezető:Felyx Brych fogja dirigálni a két klub összecsapását! A német szakember az eddigi karrierje során összesen 60 főtáblás Bajnokok Ligája mérkőzésen fújhatta a sípot, amelyeken kiosztott 252 sárga (4,2/meccs) és 21 piros lapot (0,35/meccs). Emellett megítélt 27 büntetőt is (0,45/meccs)!
Közvetítés:Egyetlen hazai csatorna sem közvetíti ezt a találkozót!
Egymás elleni eredmények:Eddigi történelmük folyamán összesen 7 mérkőzésen csapott össze a két gárda – 1998 és 2020 között. Ebből 3 meccsen a görög együttes győzött, 1 alkalommal született pontosztozkodás, és ugyancsak 3 esetben nyert a Porto. A gólkülönbség 9:7 a portugálok javára, azaz átlagosan ~2,3 gól esett a két együttes ütközeteiként.

Az előző, Portugáliában lejátszott meccsükön 2:0-ra nyert a Porto. A hazaiak az első félidő elején Fabio Vieira ballábas lövésével szerezték meg a vezetést, míg a hajrában Sérgio Oliveira fejesével döntötték el a meccset.

ÖSSZEÁLLÍTÁSOK

Előfizetői tartalom

Az elemzés érdekes része most következik, amely minden kulcsinfót feltár előtted a mérkőzésről! Tarts velünk és legyél Te a legfelkészültebb sportfogadó, blogger, focirajongó! Az előfizetéshez klikk ide! Már előfizetőnk vagy? KLIKK IDE a bejelentkezéshez!

Előző cikkBajnokok Ligája, Bayern München – Lokomotiv Moszkva, 2020.12.09 – 21:00
Következő cikkEurópa Liga, Napoli – Real Sociedad, 2020.12.10., 18:55