Kezdőlap Mérkőzés elemzések UEFA Bajnokok Ligája, Borussia Dortmund – Lazio, 2020.12.02. – 21:00

UEFA Bajnokok Ligája, Borussia Dortmund – Lazio, 2020.12.02. – 21:00

409
0

BORUSSIA DORTMUND – LAZIO

2020.12.02. 21:00, UEFA Bajnokok Ligája – F csoport, 5. forduló

MÉRKŐZÉS INFORMÁCIÓK

Helyszín:Az összecsapásnak a Signal Iduna Park sportkomplexum ad otthont, amelynek a befogadóképessége eléri a 81 365 főt, azonban ma a járványhelyzet miatt a hazai csapat nem élvezheti a Sárga Fal által nyújtott szurkolói többséget, ugyanis zártkapuk mögött kerül megrendezésre mérkőzés.
Távolság: A vendégeknek egy 1150 km-es utat kellett megtenniük a Rómától Dortmundig, amely repülővel körülbelül 1 óra 45 percet vett igénybe.
Várható időjárás:A megmérettetés idejére Dortmund területére 3-5°C-os, 95%-os páratartalmat és enyhén szellős időt jósolnak, csapadék nem várható.
Játékvezető:Antonio Mateu Lahoz fogja dirigálni a két klub összecsapását! A spanyol szakember eddigi karrierje során összesen 31 főtáblás Bajnokok Ligája mérkőzésen fújhatta a sípot, amelyeken kiosztott 116 sárga (~3,7/meccs) és 2 piros lapot (~0,06/meccs). Emellett megítélt 10 büntetőt is (~0,32/meccs)!

A 43 esztendős játékvezető a hazaiak mérkőzésein eddig 4 alkalommal szerepelt, ebből a Dortmund 2 mérkőzésen diadalmaskodott, a maradék 2 meccset pedig elveszítette. Az olaszok ma tapasztalhatják meg először Lahoz szigorát.
Közvetítés:Ezt a mérkőzést egyik hazai TV csatorna sem közvetíti!
Egymás elleni eredmények:Eddigi történelmük folyamán összesen 4 mérkőzésen csapott össze a két gárda – 1995 és 2020 között. Ebből 2 alkalommal nyert a Dortmund és a római csapat is két győzelmet könyvelhet el. Mindkét együttes a pályaválasztó szerepében tudta behúzni a nyert meccseit.

A legutóbbi összecsapásukon – ami a jelenlegi BL kiírás alatt zajlott – a Lazio 3:1 verte meg a német együttest Rómában. A mérkőzést bár inkább a Dortmund dominálta az olasz együttes a félidőre 2:0-s vezetéssel vonult, köszönhetően többekközt annak, hogy Sárga-feketék két ziccert is kihagytak az első 45 percben. A második játékrészben ugyan még inkább a kapuja elé szorították a Ruhr-vidékiek a Sasokat, Lucian Favre együttese nem volt képes igazán nagy lehetőség kialakítására. Haaland ugyan egy kisebb helyzetből szépített a 71. percben, 5 perccel később Akpa Akpro eldöntötte a három pont sorsát, és beállította a 3:1-es végeredményt. A mérkőzés embere a mindkét együttesben megforduló Ciro Immobile lett, aki – jelenleg a Lazio játékosaként – az első gólt szerezte és az utolsó találatnál a gólpasszt kiosztotta.

ÖSSZEÁLLÍTÁSOK

Előfizetői tartalom

Az elemzés érdekes része most következik, amely minden kulcsinfót feltár előtted a mérkőzésről! Tarts velünk és legyél Te a legfelkészültebb sportfogadó, blogger, focirajongó! Az előfizetéshez klikk ide! Már előfizetőnk vagy? KLIKK IDE a bejelentkezéshez!

Előző cikkBajnokok Ligája, Manchester United – Paris Saint-Germain, 2020.12.02 – 21:00
Következő cikkBajnokok Ligája, Sevilla – Chelsea, 2020.12.02 – 21:00