Kezdőlap Ingyenes elemzések ATP Egyéni, Novak Djokovic– Dominic Thiem, 2020.11.21, 15:00

TV: A tornát az Eurosport élőben közvetíti

Egymás elleni eredmények: Az egymás elleni eredményeket jelenleg Djokovic vezeti 7:4-re, de az utolsó hat találkozójukból négyet is Dominic Thiem nyert.

Egyéb érdekesség: A tavalyi világbajnokságon is találkoztak egymással a felek, akkor a csoportmérkőzésen Thiem nyert döntő szettben, azt a mérkőzést az év egyik legjobb meccsének választották.

HASZNOS INFORMÁCIÓK A JÁTÉKOSOKRÓL❗

🎾NOVAK DJOKOVIC🎾

JÁTÉKOS HÍREK⬅

• Novak Djokovic már a kilencedik alkalommal jutott be az év végi nem hivatalos világbajnokság elődöntőjébe. Jelenleg a Grand Slamet átszervezésére is javaslatokat tett, a szerb szerint a 4 nagy versenyen is elegendő lenne két nyert szettre játszani a mérkőzéseket.

TELJESÍTMÉNY ÉS AKTUÁLIS FORMA⬅

• Már a bécsi tornán eldőlt, hogy Novak Djokovic hatodszor zárja az évet világelsőként, ezzel beállítva az amerikai Pete Sampras rekordját
  • A Roland Garros döntő óta valami megváltozott Djokovicnál, nem annyira éles, mint a szezon első felében, Nadal nagyon simán verte salakon, de Bécsben Sonego három játékot engedélyezett neki, ami év elején kizárt lett volna

MÉRKŐZÉS ELŐTTI NYILATKOZAT⬅

• Nyilvánvalóan az US Open cím egy hatalmas lökést adott neki (Thiemnek), levette a nyomást és az elvárást a hátáról. Úgyhogy biztos vagyok benne, hogy még szabadabban, és még jobban fog majd játszani, mindenfajta elvárás nélkül. Nagyon tisztelem a játéka, és a munkája miatt, amit belefektet ebbe a sportba.

🎾DOMINIC THIEM🎾

• Dominic Thiem teljesítménye roppant mód hasonlít a tavalyi világbajnoksághoz, a két nehezebbnek tűnő csoportmeccset megnyerte, majd a harmadik, szinte semmiről sem döntőt elbukta Rublev ellen. Egy erősebb edzésnek felelt meg az a meccs, plusz egy nappal több ideje volt a feltöltődésre, mint Djokovicnak.